Kismama masszázsKismama masszázs során célunk nem a méregtelenítés, hiszen a salakanyagok a magzat szervezetébe jutva károsodást okozhatnak, hanem a relaxáció, az ellazulás és a kényeztetés. A kismama masszázs alapvetően a svéd masszázs fogásaira épül, de egyes keleti masszázsformák is egyre elterjedtebbek, amelyek elsősorban az izmok nyújtására építenek.

Miért van szükség kismama masszázsra?

Várandósság során folyamatosan változik az anyukák teste. Az egyre növekvő pocak pedig egyre nagyobb terhet ró a derékra és a hátizmokra. A változásokat a test igyekszik kompenzálni, ennek köszönhetően egyes izomcsoportok terhelése megnő, érzékennyé válik. Hormonális okokból a szövetek lazábbak, a szalagok és ízületek lazasága pedig mind tovább növelik az izmok terhelését. Gyakran megjelenik a hát felső részén, a vállöv és csuklyásöv izmainak fájdalma is. A kismama masszázs enyhíti a kellemetlen tüneteket, testi és lelki felfrissülést eredményezve.

Hogyan és mivel zajlik egy kezelés?

A kezelés során a kismama minden esetben ül vagy az oldalán fekszik, hiszen a pocak terhelése nem ajánlott. A masszázs során alkalmazott fogások is mások, mint általában. Erősebb nyomást csak a felső végtagokon és a nyaki területen alkalmaz a masszőr odafigyelve arra, hogy fájdalmat közben ne okozzon, hiszen az oxitocin nevű hormont választhat ki a szervezetben, amely a várandóságra igen veszélyes (koraszülést, vetélést okozhat). Az alsó lábszár masszírozása is lehet kissé erőteljesebb, vízhajtó hatása van, amely sok kismamának könnyíti meg a hétköznapjait.

A masszázs során csak természetes alapanyagú olajjal dolgozunk, amelyek amellett, hogy ellazítanak, jótékonyan hatnak a bőrre is, csökkentik a terhességi striák kialakulását. Ilyen olajok például: jojobaolaj, sheavaj, szőlőmagolaj, sárgabarackmag olaj. Ezekhez a bázis olajokhoz keverhetünk 100%-ban természetes illóolajokat is, amelyekkel tovább fokozhatjuk az élményt. Ilyen például a levendula-, a szantálfa-, vagy a rózsa illóolaj.

 Mikortól ajánlott és mikor tilos?

Arról, hogy mikortól ajánlott nincs egységes megegyezés. Egyes szakemberek a várandósság elejétől a végéig vállalják a kismamák masszírozását, míg mások betöltött 12. héttől, körülbelül a 30. hétig.

Veszélyeztetett terhesség esetén azonban nem ajánlott, mert minden külső behatás negatívan hathat a babára. 

Mit kell kerülni a kismama masszázs alatt?

  • A méregtelenítő jellegű kezeléseket
  • A derék, a mellkas, a hasi tájék erőteljes kezelése
  • A talpmasszázs és a reflexológia

 

Időpontkérés
Kérdésem van