Letapadt izomzat

Izomletapadás bármely izomcsoportot érinthet terheléstől vagy egyéni specifikációtól függően. Általában görcsös, kötött érzéssel jelentkezik hosszan tartó, egyoldalú tevékenységtől (például rossz testhelyzetben való üléstől, kényelmetlen irodai széktől), nehéz fizikai munkától, cipekedéstől, konstans terheléstől, de akár a stresszes életmódtól is.

A legtöbben igyekeznek a fájdalommal együtt élni, kímélni a fájdalmas területeket. Kezeletlenül az eleinte lokálisan (hát, nyak, váll, kar, láb) jelentkező kellemetlen érzés egyre erősebbé válik és egyre mélyebb területekre jut, amely idővel akadályozza a vérben az oxigén megfelelő áramlását és a test tápanyagfelszívódását. Sőt, a lapocka körüli izmok túlzott feszessége a tüdőre kisugározva akadályozza annak megfelelő oxigénellátottságát, nehézlégzést okozva ezzel. Mindez kiválthat szívritmuszavart és pánikrohamokat. Kezelése fontos, mert hosszú távon az egész szervezetet károsodás éri: az izmok lassan sorvadásnak indulhatnak, akadályozva a mindennapi tevékenységeinket.

 

Mit tehetünk, ha már kialakult a probléma

Lehetőség szerint ne halogasd a szakember felkeresését. Minél régebb óta áll fenn a probléma, annál hosszabb időt vesz igénybe a regeneráció.

Kezelése komplex feladat: részét képezi a gyógymasszőrök által végzett gyógyító jellegű masszázs, a gyógytorna és a hydroterápia.

A hosszú ideje fennálló letapadás feloldása nem egy-két hetes munka egyetlen masszőrnek sem, de egy megfelelő szakember rengeteget segít az izmok fellazításában. Gyógymasszázs során az eltolódott izomtónusokat oldjuk fel és stimuláljuk az izom és idegösszeköttetéseket.

Emellett nagyon fontos a rendszeresen végzett, megfelelő mozgás, a nyújtás, az izmok erősítése.

Hydroterápia során a vízben ellazult testet stimulálják a vízsugár nyomásának szabályozásával.

A testi-lelki egyensúly, a helyes táplálkozás és folyadékbevitel is hozzájárul az izmok optimális működéséhez.

Időpontkérés
Kérdésem van