Gyakori kérdések és válaszok

Főoldal/Gyakori kérdések és válaszok
Gyakori kérdések és válaszok2023-01-26T12:26:41+00:00

Az alábbiakban összeszedtük vendégeink leggyakoribb kérdéseit masszázs kezeléseinkkel kapcsolatban. Az első alkalom előtt érdemes lehet átolvasni a kezelésekkel kapcsolatos tudnivalókat, információkat.

Mikor nem szabad masszíroztatni?2023-01-26T10:35:07+00:00
  • Leromlott legyengült, lázas állapot
  • Daganatos betegség: ennél a pontnál fokozottan figyeljünk oda arra, hogy a beteget gyógyultnak csak 5 év eltelte után mondhatjuk, mivel a daganatos betegségek nyirok útján terjednek, és mint tudjuk, a masszázs beindítja a nyirokkeringést ezért nem kockáztathatunk.
  • Egyes szív és keringési problémák
  • Magas vérnyomás (gyógyszerrel kezelt magas vérnyomásos vendéget szabad kezelni, de masszázs intenzitásából vissza kell venni)
  • Terhesség első három hónapjában, mert vetélést okozhat, az utolsó hónapban pedig azért, mert beindíthatja a szülést.
  • Tbc
  • Műtétet követően
  • Törés, rándulás, ficam
  • Menstruáció: a masszázs vérbőség keltő hatása miatt, megerősíti a vérzést, viszont ezáltal fájdalomcsillapító hatása is van. Ezért a masszázs egyéni döntést igényel, komfortérzet alapján.
  • Visszeres láb ( ha csak egy kis terület érintett, akkor azt a részt kihagyva lehet masszírozni.)
  • Fertőző bőrbetegségek
  • Heveny ízületi (akut artritis) és egyéb gyulladások esetén (duzzanat, bőrvörösség)

Abban az esetben, ha van olyan betegség vagy állapot, ami nem teszi egyértelművé, hogy szabad e masszíroztatni, akkor keresse fel orvosát vagy kérje ki gyógy-masszőre tanácsát.

Szabad-e masszíroztatni daganatos megbetegedés esetén?2023-01-26T10:48:36+00:00

A masszázs ellenjavallatainál is kitértünk már rá, de szeretjük külön felhívni a figyelmet, hogy nem célszerű azokat a masszázsformákat alkalmazni, melyek fokozzák a vér- és nyirokkeringést, így inkább nem ajánlott masszírozni a daganatos betegeket. Vannak egyes orvosok akik nem ellenzik, ez esetben írásos dokumentációra van szükségünk ahhoz, hogy elvégezzük a kezelést.

Nem jártam még masszázson mit vigyek magammal?2023-01-26T10:49:08+00:00

Különösebben nem szoktunk semmit kérni a vendégeinktől. Érdemes kényelmes ruhában jönni, hogy masszázs után a kissé még olajos/krémes testünkre könnyen fel tudjuk venni a ruhát és nem számít neki, ha olyan lesz. Természetes összetevőjű krémekkel dolgozunk, mosáskor könnyen kijön belőle, de szalonunkban lehetőség van zuhanyzásra is.

Mit fogok érezni masszázs után?2023-01-26T10:50:51+00:00

Közvetlen masszázs után szédülés, gyengeség is előfordulhat. Másnapra izomlázszerű fájdalom, nyomásra, érintésre érzékenység, lila foltok, de ezek 1-2 nap után elmúlnak.

Hány masszázs kezelésre van szükségem?2023-01-26T10:54:36+00:00

Ha nincs különösebb panasz 3-4 hetente érdemes egy teljes testmasszázst beiktatni. Ha fenn áll valamilyen probléma az elején ajánlott sűrűbben masszázsra jönni pl. hetente, és ahogy látjuk a vendég javulását, úgy el lehet húzni a masszázsok közötti időt. Azt, hogy pontosan hány alkalom kell nem tudjuk elsőre megmondani, mert minden ember más, és lehet, hogy valakinek 3 alkalom után elmúlik a panasza, más pedig csak a 6. alkalomnál kezd csak javulást mutatni.

Mit érdemes tudni az alakformáló masszázsról?2023-01-26T10:57:01+00:00

Ez a masszázsfajta nem a fájdalom mentességéről híres. Sajnos ez tényleg fáj. Törő, csavaró, gyúró masszázs technikát alkalmazunk elsősorban a comb, popsi területén. Masszázs után lila foltok, kötőszövet érzékenység jellemző. A kezeléseket érdemes heti rendszerességgel végezni, garantáltan látható változásokat szoktunk elérni vele.

Fél órás vagy inkább órás masszázsra menjek?2023-01-26T10:58:36+00:00

Amikor még nem járt nálunk vendég vagy nagyon rég volt masszázson érdemes egy teljes testmasszázsra jönni, mert a masszőr is rendesen fel tudja térképezni, hogy van e valahol valamilyen “probléma” és a vendégnek is jól fog esni egy teljes átmasszírozás.
A fél órás masszázsoknál általában egy adott területet célzunk meg pl: hát/ lábak / talp stb.

Nem tudom, hogy le vannak-e tapadva az izmaim?2023-01-26T11:00:56+00:00

Az izomletapadás sok esetben feszes, merev, görcsös izmokat eredményez általában nyak, hát, váll fájdalommal jár, de bármelyik izom csoportunkat érintheti.
Legjellemzőbb a lapocka körüli izmok fájdalma, váll-kar fájdalom, akár zsibbadással együtt.

Ha ilyen tüneteket észlel általában izomletapadás a fő okozója.

Milyen masszázsra van szükségem izomletapadás esetén?2023-01-26T11:05:58+00:00

Ha még nem járt masszázson, akkor érdemes egy teljes testmasszázsra jönni. Ha célzottan szeretné a problémáját kezelni pl. a hátán, akkor egy 30 perces hátmasszázst szoktunk javasolni, de ez függhet a vendég állapotától is felület nagyságától is, mert van akinek kevés a 30 perces masszázs. Ez esetben 60 perces masszázst szoktunk ajánlani egy adott területre, mint pl. a háti szakaszra.

Időpontkérés
Kérdésem van
Go to Top