Reumás megbetegedések A reumás megbetegedések nem csak az idősebb korosztályt veszélyezteti. A földön minden hetedik ember érintett ebben a megbetegedésben, és mindenkinek van legalább egy ismerőse aki panaszkodik reumás fájdalmakra.
A reumás betegség fájdalmat és merevséget okoz az ízületekben, inakban, izmokban. Ez lehet rövidebb vagy hosszabb időtartalmú és bizonyos esetekben súlyos következményekkel járhat.

A reumás megbetegedések gyakoriak az idősebb korosztálynál, de bárkinél okozhat panaszokat nemtől, kortól, szociális helyzettől függetlenül, akár már a gyerekeknél is. Ezért fontos hogy időben észre vegyék a problémát és minél előbb meg kezdhessék a kezelést. Szerencsére a fejlett orvostudomány már lehetővé teszi kezelését és rengeteg természetes gyógymód van. Mi az utóbbiakat vesszük sorra Reumás megbetegedések és kezelésük cikk sorozatunkban.

Tévhitek és hibás kezelések!

Az internet világában nagyon sokan próbálunk megoldást találni minden napi problémáinkra a világhálón. Rengetek információval vagyunk ellátva, de vajon tényleg segítséget nyújt, vagy tovább fokozzuk a problémát ha elhiszünk mindent amit olvasunk. Cikksorozatunk első részét így a tévhitek és „hibás” kezelések leleplezésével kezdjük.

A reuma csak az időseket érinti

Az egyik legnagyobb tévhit hogy életkortól függően jelentkeznek reumás panaszaink. Sajnos már gyerekkorban is lehetnek reumás meg betegedések, Magyarországon becslések szerint 3-5000 gyerek szenved reumás megbetegedésben.

Az artritisz gyógyítható

Sajnos az orvostudomány még nem talált megoldást a reumatikus megbetegedések gyógyítására, de kezelésekkel és a megfelelő mozgással, tornával a fájdalom enyhíthető és a betegség súlyosbodása lassítható.

Örökletes

A reumás megbetegedés nem öröklődő betegség, de családi halmozódás előfordul, és többféle gén felelős a genetikai fogékonyság és a betegség súlyosságának kialakulásáért. Ha már meg van a hajlam, környezeti és életmódi tényezők váltják ki a betegség létrejöttét, ilyen például a dohányzás, stressz és bizonyos fertőzések.

A méz és a fahéj kombinációja segít a kézfeji artritisz kezelésében

Habár a fahéjfa kérgéből kinyert olaj és a méz antimikrobiális hatását kísérletek igazolják, ezek használata nem befolyásolja az artritiszes tüneteket. A fahéj alkalmazása elsősorban emésztési panaszok és étvágytalanság esetén megalapozott. A méznek bár van némi gyulladáscsökkentő hatása, ez még sem elégséges ahhoz, hogy az ízületi gyulladást érdemben befolyásolja.

A fokhagyma gyulladáscsökkentő hatása miatt kivalló orvosság az artritisz kezelésére

A fokhagymát érelmeszesedés megelőzésére és emelkedett vérzsírszint kiegészítőkezelésére lehet alkalmazni. Antimikrobiális hatását lombikban végzett kísérletek bizonyítják, azonban az ízületi gyulladás tüneteit nem mikroorganizmusok okozzák.

A reumatikus panaszok kezelésében a különböző masszázsok hatékony segítséget nyújthatnak. Forduljon hozzánk bizalommal!

Időpontkérés
Kérdésem van